خانه / ویزای شینگن / صفر تا صد اخذ ویزای شینگن اتریش

صفر تا صد اخذ ویزای شینگن اتریش

انواع ویزای شینگن اتریش چیست؟

ویزای شینگن اتریش انواع مختلفی دارد که می توان از آن ها استفاده کرد. متقاضیان با توجه به مقصد سفر خود می توانند یکی از انواع این ویزاها را انتخاب کنند و برای اخذ آن اقدام نمایند. ویزای شینگن اتریش کوتاه مدت به مسافران این امکان را می دهد تا به مدت نود روز در خاک کشور مقصد اقامت داشته باشند.

پس از گذشت نود روز باید خاک این کشور را ترک کرد و به ایران بازگشت. ویزای شینگن اتریش بلند مدت هم به شما این امکان را می دهد تا به مدت پنج سال بتوانید به خاک این کشور رفت و آمد کنید. البته در هر بار سفر به این کشور می توانید تنها به مدت نود روز در این کشور اقامت داشته باشید.

از دیگر ویزاهای این کشور می توان به ویزای تحصیلی و تجاری اشاره کرد. ویزای تجاری اتریش بیشتر از سوی تجار و صاحبان مشاغل قابل اخذ است. این افراد می توانند به راحتی ویزای تجاری اتریش را اخذ کنند. ویزای تحصیلی اتریش هم از سوی افرادی که قصد ادامه تحصیل در خاک این کشور را دارند قابل اخذ است.

ویزای ترانزیت نیز از دیگر ویزاهای این کشور است که می توانید اخذ کنید. ویزای ترانزیت در دو نوع A و B  ارائه شده است. با اخذ این ویزا می توانید به صورت هوایی به خاک این کشور وارد شوید و در کمتر از چهل و هشت ساعت خاک کشور اتریش را ترک کنید.

از دیگر ویزاهای این کشور می توان به ویزای الحاق به همسر نیز اشاره کرد. در صورتی که همسر شما شهروند کشور اتریش باشد و یا اقامت دائم این کشور را داشته باشد، می توانید ویزای الحاق به همسر را اخذ کنید. به این ترتیب در کمترین زمان ممکن می توانید به کشور اتریش سفر کنید.                                                           ویزای شینگن

جاذبه های دیدنی کشور اتریش

اتریش یکی از کشورهای دیدنی و زیبای قاره اروپا است که در همسایگی کشور آلمان نیز واقع شده است. این کشور بی نظیر دارای جاذبه های فراوانی است که می توان از هر یک دیدن کرد و لذت برد. زبان رسمی در کشور اتریش واحد نیست و چهار زبان مختلف در این کشور رایج است.

پایتخت کشور اتریش شهر دیدنی و بی نظیر وین است. این شهر جاذبه های بی نظیری دارد که روزها می توان از آن ها دیدن کرد. در این شهر دیدنی آثاری از جنگ های جهانی و هجوم نازی ها به این کشور به چشم می خورد. مردم اتریش از جمله مردمانی بودند که در مقابل نازی ها مقاومت کردند.

از جاذبه های برتر اتریش می توان به سیفلد اشاره کرد. این منطقه یکی از مراکز اسکی است و حرفه ای ها در آن می توانند به راحتی به اسکی، ورزش های تابستانی و زمستانی بپردازند. این منطقه بهترین و چشم نوازترین مناظر را در برابر چشمان شما به نمایش می گذارد.

اگر بخواهیم به خیره کننده ترین جاذبه دیدنی کشور اتریش اشاره کنیم؛ بی شک نام اپرای ملی وین می درخشد. اپرای ملی وین یکی از ساختمان هایی است که به عنوان شناخته شده ترین ساختمان اپرای جهان فعالیت دارد. این ساختمان حضور هنرمندان زیادی را به خود دیده است و از هر گوشه آن صدای موسیقی بی نظیری را می توان شنید.

ویزای شینگن

صفر تا صد اخذ ویزای شینگن اتریش

برای این که بتوانید ویزای شنینگن اتریش را اخذ کنید، باید ابتدا وقت سفارت اتریش را اخذ کنید. با اخذ وقت سفارت شما می توانید در کمترین زمان ممکن به سفارت مراجعه کنید. مدارک خود را به این مرکز ارائه دهید و منتظر پاسخ سفارت بمانید. وقت سفارت فوری و عادی در کمترین زمان ممکن قابل اخذ است.

پس از این که وقت سفارت را اخذ کردید باید مدارک خود را آماده کنید. مدارک را به صورت مرتب به دست دارالترجمه رسمی بسپارید. مدارک ترجمه شده خود را در تاریخ تعیین شده باید به سفارت ارائه دهید. دقت داشته باشید که هزینه سفارت را که معادل هشتاد و پنج یورو است نیز باید بپردازید.

پس از عبور از این مرحله می توانید منتظر پاسخ سفارت برای اخذ ویزای شینگن خود باشید. سفارت پس از گذشت دو تا چهار هفته پاسخ خود را به شما ابلاغ می کند. این پاسخ به ایمیل شما که از قبل به سفارت داده بودید ارسال می شود. این پاسخ ممکن است مثبت و یا منفی باشد.

در صورتی که پاسخ سفارت به درخواست اخذ ویزای شما مثبت باشد می توانید با در دست داشتن پاسپورت خود به سفارت مراجعه کنید و ویزای خود را اخذ کنید. در صورتی که پاسخ سفارت منفی باشد می توانید دو تا چهار ماه بعد، با برطرف کردن علت ریجکتی دوباره برای اخذ ویزا اقدام کنید.

ویزای شینگن

چند نکته درباره اخذ ویزا

  • هنگام مراجعه به سفارت دقت داشته باشید که نیم ساعت قبل از وقت سفارت خود در محل حاضر شوید. در صورتی که دیر برسید ممکن است از ورود شما به سفارت جلوگیری شود.
  • با ظاهری آراسته و مرتب به سفارت مراجعه نمایید.
  • از همراه داشتن هرگونه وسیله قابل اشتعال مانند کبریت، فندک، گاز، اسپری، ادوکلن و … خودداری کنید.
  • هیچ گونه سلاح سردی را همراه خود نداشته باشید تا موفق به اخذ ویزای شینگن شوید.
  • از همراه داشتن هرگونه سلاح گرم خودداری نمایید.
 • سفارت تنها پول نقد می پذیرد. هزینه صدور ویزا را باید تنها به صورت یورو و نقدی پرداخت کنید. هیچ گونه کارت اعتباری از سوی سفارت قابل قبول نمی باشد.

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

از وقت سفارت تا ویزای شینگن آلمان

انواع ویزای شینگن آلمان چیست؟ ویزای شینگن انواع مختلفی دارد که برای اخذ هر یک …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *