خانه / دعوتنامه / شرایط فرستادن دعوت‌نامه

شرایط فرستادن دعوت‌نامه

دعوت‌نامه چیست؟

دعوت‌نامه برگه ای است که نشان می دهد از سوی کشور مقصد شخصی حقیقی یا حقوقی متقاضی را به کشور مقصد دعوت کرده است. با ارائه این برگه می توانید برای اخذ ویزا تقاضا کنید. با ارائه این برگه روند پرونده شما رو به بهبود خواهد رفت و راحت تر می توانید ویزای خود را اخذ کنید.

دعوت‌نامه می تواند شما را به دیداری خانوادگی، دوستانه، کاری و … فرا بخواند و توسط آن شما به هر جمعی دعوت شوید. این که دعوت‌نامه شما چه شرایطی داشته باشد و چگونه باید نوشته و ارسال شود را در ادامه خواهیم گفت. این دعوت‌نامه برگه ای رسمی است که می توان از آن استفاده کرد.

همان طور که می دانید در تاریخ وقت سفارت دعوت‌نامه خویش را با دیگر مدارک می توانید به سفارت تحویل دهید. به این ترتیب سفارت مدارک شما را دریافت می کند و بررسی آن ها آغاز می شود. یادتان باشد دعوت‌نامه یکی از تأثیر گذارترین مدارکی است که می توانید به سفارت برای اخذ ویزا تحویل دهید.

دعوتنامه

شرایط فرستادن دعوت‌نامه

دعوت‌نامه باید از سوی شخصی که دارای اقامت دائم کشور مقصد می باشد و یا شهروند این کشور است ارسال شود. همچنین شرایط دیگری نیز باید باشد تا ارسال آن قانونی و به اصطلاح کاربردی باشد. این شرایط و قواعد باید در دعوت‌نامه رعایت شوند تا بتوان آن را به سفارت ارائه داد.

شخصی که دعوت‌ نامه را ارسال می کند باید دارای شرایطی باشد. وی باشد کلیه هزینه های مربوط به مالیات و عوارض را پرداخت کرده باشد و شهروند این کشور باشد یا دارای اقامت دائم باشد. به این ترتیب اشخاص به راحتی می توانند دعوت‌نامه را دریافت و به سفارت ارائه دهند.

در صورتی که وضعیتی از شخص فرستنده در دعوت‌ نامه مشخص باشد نیز اعتبار آن افزایش می یابد. این که وی صاحب خانه است و عوارض می پردازد نیز تأثیر بهتری بر روی دعوت‌نامه خواهد داشت. از دیگر شرایط دعوت‌نامه نیز می توان به داشتن شغل ثابت شخص فرستنده اشاره کرد.

در دعوت نامه باید نام شخصی که دعوت شده قید شود و اطلاعات وی به درستی تکمیل گردد. در صورتی که شخص دعوت کننده، منزل خود را به عنوان محل اقامت متقاضی اخذ ویزا اعلام نماید، وی می تواند بدون ارائه واچر هتل اقدام به اخذ ویزا نماید. برای این کار کافی است که در دعوت‌نامه محل سکونت وی منزل شخص دعوت کننده اعلام شود.

از دیگر شرایطی که دعوت‌نامه باید داشته باشد این است که باید دارای مهر رسمی باشد و توسط شخص دعوت کننده امضا شود. همچنین باید تاریخ در آن قید شود و تنها در مدت مشخصی قابل استفاده باشد. البته برخی از سفارت ها قوانین خاص دیگر نیز دارند که با توجه به آن ها باید اقدام نمایید.

دعوت‌نامه

دعوت نامه خویشاوندی

دعوت‌نامه انواع مختلفی دارد که در ادامه به آن ها خواهیم پرداخت. یکی از انواع این نامه ها که معتبرترین هم می باشد، از نوع خویشاوندی است. این نامه باید از سوی یکی از خویشاوندان شخص متقاضی ارسال شود. شخص باید کلیه شرایط یک نامه رسمی برای دعوت را داشته باشد.

البته اگر این نامه از سوی دوستان شخص هم ارسال شود معتبر است. این نامه به جهت همراهی آن با رسید های پرداخت مالیات و … دارای اعتبار بیشتری از نامه های دعوتی برای کار است. با این نامه به راحتی می توانید نظر آفیسر سفارت را جلب کنید.

 

دعوت‌نامه کاری

با این نامه ممکن است شما به یک کار، شرکت در سمینار، شرکت در پروژه و یا تحقیقات دعوت شوید. کافی است این نامه را همراه با مدارک شغلی و تحصیلی خود به سفارت ارائه دهید تا بررسی آن ها آغاز شود. این نامه از اعتبار کمتری نسبت به خویشاوندی برخوردار است اما باز هم تأثیر گذار است.

دعوت‌نامه

دعوت‌نامه تحصیلی

با این نامه که باید از دانشگاه یا مرکز آموزشی معتبری در کشور مقصد صادر شود، می توان ویزای تحصیلی را اخذ کرد. با ویزای تحصیلی می توان در زمانی کوتاه ویزای تحصیلی را دریافت کرد. البته تمام این ها به قوانین سفارت کشور مقصد بستگی دارد و باز هم باید با توجه به قوانین اقدام به ارائه دعوت‌نامه نمایید.

 

پناهندگی با دعوت‌نامه

در صورتی که دعوت‌ نامه داشتید و تمامی شرایط را نیز داشت ممکن است موفق به اخذ ویزا شوید. در این صورت شاید با ورود به خاک کشور مقصد تصمیم بگیرید که دیگر به ایران باز نگردید. در صورتی که با دعوت‌ نامه موفق به اخذ ویزا شده باشید باید این نکته را در نظر بگیرید که در صورت پناهنده شدن فرستنده ممکن است دچار مشکلاتی شود.

در کشورهای مختلف این مشکلات متفاوت است. با پناهنده شدن مسافر ممکن است برخی از حقوق شهروندی شخص دعوت کننده کاسته شود و یا با مشکلات جدی رو به رو شود. به این ترتیب شخص ارسال کننده نامه به مشکلاتی بر می خورد که در حق و حقوق شهروندی وی تأثیر گذار است.

یکی از بزرگ‌ترین این مشکلات در برخی از کشورها مسدود شدن ارسال دعوت‌ نامه است. یعنی شخص فرستنده دیگر نمی تواند دعوت‌ نامه ارسال کند. از دیگر مشکلات در امتیاز شهروندی است و برخی امکانات ویژه شهروندان از وی گرفته می شود و دیگر نمی تواند از آن ها استفاده کند.

 

برای مشاوره رایگان با شماره های 8-02122360894 تماس بگیرید

درباره ی admin

22 دیدگاه

 1. سلام. یکی از دوستان در امریکا قصد ارسال دعوت نامه داره برای ما. خواستم ببینم برتی این کار چگونه و به کجا باید مراجعه کنه و چه مراحلی باید طی بشه و دعوت نامه چطور تو ایران بدست ما برسه. ممنون از راهنمایی

 2. سلام من در نروژ سوئد و انگلیس دوست و فامیل دارم میخواستم بدونم تو کدوم کشور میشه با دعوتنامه درخواست پناهندگی داد و اقامت دائم گرفت؟

 3. سلام
  یکی دوستان من اهل کشور لیتوانی هست ولی چندین سال هست آلمان زندگی میکنه حتی کار و خونه و زندگیش تو آلمان هست حقوق خوبی هم داره ولی پاس و مدارک شناسایی آلمانی نداره
  این دوست قصد داره برای من دعوتنامه بفرسته برای این کار باید بره لیتوانی درخواست دعوتنامه بده یا آلمان؟

  • سلام در صورتی امکان ارسال دارن که شهروند اون کشور باشن اگر لیتوانی هستند و مدارک دارن باید از لیتوانی بفرستن

 4. سلام اگر دعوت نامه داشته باشم می توانم ویزا دریافت کنم

 5. سلام اگر دعوت نامه داشته باشم می توانم ویزا دریافت کنم
  نوشتن تاریخ یعنی چند روز یا چند ماه
  لطفاً معلومات دهید

  • سلام وقت بخیر
   داشتن دعوتنامه به معنای صدور قطعی ویزا نیست ولی به ویزا شدن شما کمک زیادی میکنه
   نوشتن تاریخ یعنی تاریخ شروع و پایان دعوت شما به کشور مقصد می باشد

 6. سلام .من ترکیە هستم با اقامت موقت یک سالە، از کشوری اروپایی حوزە شینگن دعوت نامە قرارە برام بفرستن . ایا دعوت نامە را میتوانند بە ادرس سفارت این کشور در ترکیە بفرستن؟ ومن لازم نباشه برگردم ایران

 7. سلام. من قصد دارم برای دوستم که برزیلیه دعوتنامه بفرسم که بیاد ایران. از چه راهی باید اقدام کنم؟ بعد از گرفتن ویزای ایران چجوری میشه براش اقامت دائم گرفت؟

 8. سلام،من یک دوست در هلند دارم که خودش هنوز اقامت نداره ایا میتونه برام دعوتنامه بفرسته؟یا طور دیگه ای اقدام کنه؟

 9. اگر دوستی از هلند برای ما دعوت نامه بفرستند میتوانیم خانوادگی به هلند برویم؟بنده کودک یک ساله دارم و میخوام با شینگن به هلند رفته و پناهنده شویم اما با ویزای کار امکان خروج همزمان من و همسر و فرزندم نیست ایا یک دوست میتواند به ما برای گرفتن شنگن کمک کند؟ مرسی

  • سلام وقت بخیر
   بله میتونن بفرستن به روند ویزا شدن شما کمک میکنه ولی 100درصد نمیشه شانس ویزا شدن شما ، از طرفی درصورتی که ایشون شمارو دعوت کنه و شما برید و برنگردید دیگه ایشون برای کسی نمیتونن دعوتنامه ارسال کنن

 10. سلام یکی از دوستان در آلمان زندگی میکنه البته ۱ ساله رفته میخواستم ببینم میتونه برای ما دعوت نامه بفرسته؟ چقدر زمان میبره که به دستمون برسه

 11. ببخشید دوستم‌ میخواد از فنلاند برام دعوتنامه بفرسته ، آیا دعوتنامه دست نویس با امضا خودش کافیه یا باید به اداره خاصی مراجعه کنه ؟ اگر اینطور است ، دقیقا چه اداره ای ان را صادر میکنه ؟

 12. سلام
  قالب دعوت نامه شکل خاصی داره؟
  فرضا اگه یه نفر بیاد ایران میشه ب صورت دست نویس هم دعوت کرد؟

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *