خانه / وقت سفارت / صفر تا صد تعیین وقت سفارت

صفر تا صد تعیین وقت سفارت

وقت سفارت چیست؟

اگر اهل سفر باشید تعیین وقت سفارت به گوش شما خورده است اما شاید با مفهوم آن آشنا نباشید. برای سفر به برخی از کشورها مانند کشورهای حوزه شینگن باید ویزای آن ها را اخذ کنید. اولین گام برای اخذ ویزای شینگن، دریافت وقت از سفارت کشور مقصد می باشد.

   وقت سفارت برای برقراری هر چه بیشتر نظم در سفارت است. به این ترتیب مردم می توانند با اخذ وقت به صورت منظم به سفارت کشور مورد نظر خود مراجعه کنند. با وقت سفارت در تاریخ و ساعتی مشخص می توانید به سفارت مراجعه نمایید و مدارک خود را تحویل بگیرید.

به این ترتیب دیگر خبری از صف های طولانی جلوی درب سفارت نیست. هر شخصی در ساعت و تاریخی مشخص باید به سفارت مراجعه نماید تا موفق شود بدون اتلاف وقت کارهای خود را انجام دهد. برای این که تعیین وقت سفارت را دریافت کنید باید با توجه به قوانین کشور مقصد اقدام نمایید.

در حقیقت برای این که موفق به اخذ ویزای کشور مورد نظر خود شوید باید تعیین وقت سفارت بگیرید. تنها با اخذ وقت سفارت می توانید به سفارت مراجعه کنید و مدارک خود را تحویل دهید. در غیر این صورت موفق نمی شوید تا به سفارت وارد شوید و امور را پیگیری کنید.

وقت سفارت

چگونه از سفارت کشورهای مختلف وقت بگیریم؟

برای این که موفق شوید از سفارت کشور مورد نظر خود وقت بگیرید، باید مقصد را مشخص کنید. پس از آن با توجه به قوانین اقدام به اخذ وقت کنید. برخی از سفارت ها وقت آنلاین و برخی دیگر حضوری را ارائه می دهند. به این ترتیب می توانید با توجه به شرایط سفارت اقدام نمایید.

به عنوان مثال برای تعیین وقت سفارت اتریش یا وقت سفارت سوئیس و به طور کلی کشورهای حوزه شینگن، می توانید به صورت آنلاین به راحتی اقدام نمایید. بیشتر کشورهای این حوزه در ایران سفارت خانه دارند و مردم به راحتی می توانند برای اخذ ویزا اقدام نمایند.

برای اخذ وقت کافی است تا برنامه سفری خود را بررسی کنید و با توجه به زمانی که دارید اقدام نمایید. دقت داشته باشید که در فصل تابستان و ایام تعطیلات با توجه به افزایش تعداد تقاضاها دیگر نمی توان به همین راحتی از سفارت وقت گرفت. پس با توجه به زمانی که مد نظر دارید اقدام نمایید.

وقت سفارت

چرا باید وقت فوری بگیریم؟

زمانی که برنامه مهم و مشخصی برای سفر خود دارید باید برای اخذ وقت فوری اقدام کنید. با اخذ وقت فوری می توانید در کمتر از یک ماه وارد سفارت شده و سفر خود را آغاز کنید. این وقت زمانی کاربرد دارد که شما قصد شرکت در سمینار، دیدار با پزشکی خاص و … را دارید.

برای اخذ وقت فوری باید هزینه بیشتری را بپردازید تا موفق شوید در تاریخی که مدنظر دارید به سفارت مراجعه کنید. سفارت به شما این امکان را می دهد تا بدون هیچ دردسری به آن مراجعه کنید و سفر خود را آغاز کنید. فراموش نکنید که در غیر این صورت می توانید وقت عادی اخذ کنید.

هزینه تعیین وقت سفارت چقدر است؟

هنگامی که به سفارت مراجعه می کنید باید هزینه صدور ویزا را به آن ها بپردازید. دقت داشته باشید که در سفارت هزینه به صورت نقدی و بدون کم و کسر دریافت می شود. پیشنهاد ما به شما این است که هزینه صدور ویزا را دقیق بپردازید زیرا ممکن است سفارت باقی مانده پول شما را باز نگرداند.

نکته دیگری که باید به آن اشاره کنیم درباره نوع پول شما است. پول خود را به صورت نقدی تحویل دهید و از پرداخت پول به صورت سکه خودداری کنید. پول شما تنها به صورت اسکناس از سوی سفارت قابل پذیرش است و نمی توان آن را به صورت سکه ای به سفارت پرداخت.

وقت سفارت

تعیین وقت سفارت حضوری یا آنلاین؟

همان طور که گفتیم بیشتر کشورهای حوزه شینگن وقت سفارت آنلاین را در اختیار متقاضیان قرار می دهند. به این ترتیب کلیه متقاضیان می توانند با مراجعه به سایت وقت آنلاین بگیرند. با اخذ وقت آنلاین و آپلود مدارک لازم می توانید در تاریخ مورد نظر و قابل اخذ به سفارت مراجعه نمایید.

وقت حضوری هم به شما این امکان را می دهد تا به صورت حضوری به سفارت مراجعه کنید. در این صورت به شما وقتی اختصاص داده می شود و می توانید در تاریخ گفته شده به سفارت وارد شوید. در این صورت شما باید دو بار زمان بگذارید و به صورت حضوری به سفارت مراجعه کنید.

یکی از کشورهایی که هنوز هم وقت را به صورت حضوری ارائه می دهد فنلاند است. برای سفر به این کشور باید ویزای آن را داشته باشید. برای اخذ ویزای فنلاند هم ابتدا باید وقت سفارت آن را داشته باشید. از دیگر سفارت هایی که به صورت حضوری و آنلاین وقت می دهند می توان به کانادا، انگلیس و آمریکا اشاره کنیم.

برای این که بتوانید وقت سفارت را دریافت کنید می توانید به صورت حضوری به سفارت مراجعه کنید و یا این که به صورت آنلاین اقدام کنید. این کشورها در ایران سفارت خانه ندارند و به همین دلیل باید برای اخذ وقت سفارت به کشورهای همسایه سفر کنید که سفارت این کشورها در آن ها برقرار است.

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

دو هفته ای وقت سفارت اسپانیا بگیرید

چگونه وقت سفارت بگیریم؟ برای اخذ وقت سفارت اسپانیا باید ابتدا به سفارت کشور مورد …

2 دیدگاه

  1. عالی بود ممنون ، وقت ایتالیا رو برای کی میتونید بگیرید؟

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *