خانه / بیمه / چرا باید بیمه نامه مسافرتی داشته باشیم؟

چرا باید بیمه نامه مسافرتی داشته باشیم؟

بیمه مسافرتی چیست؟

یکی از خدماتی که شرکت های بیمه به شما ارائه می دهند، بیمه نامه مسافرتی است. به این ترتیب می توانید با استفاده از بیمه مسافرتی سفر خود را با خیالی آسوده سفر کنید. بیمه مسافرتی در حقیقت پوششی امن را به مسافران می دهد تا بتوانند با خیالی آسوده سفر خود را آغاز کنند.

این پوشش به مسافران امنیت خاطر می دهد تا به دور از نگرانی تنها به گردش بپردازند و نگران حوادث نشوند. با توجه به شرکت بیمه گذار پوشش بیمه ها متفاوت است و حتی سقف بیمه نیز تفاوت هایی را دارد. به همین جهت بهتر است با دقت موارد را بررسی کنید تا هیچ مشکلی برایتان پیش نیاید.

به این ترتیب می توانید در برابر مشکلات احتمالی بدون هیچ استرسی به سفر با تور کشتی کروز خود ادامه دهید و از آن لذت ببرید. در نظر داشته باشید که بیمه نامه مسافرتی به شما پوششی را می دهد که در زیر آن فارغ از هرگونه استرس خواهید بود. فراموش نکنید که بیمه نامه مسافرتی در حقیقت چتری برای سرمایه شما است.

بیمه نامه مسافرتی

چرا باید بیمه نامه مسافرتی داشته باشیم؟

حادثه خبر نمی کند. این جمله بسیار معروف است و همه ما ممکن است در هر جایی با این جمله رو به رو شده باشیم. زندگی در گذر است و فراز و نشیب های خاص خود را دارد. در هر جایی ممکن است حادثه ای رخ دهد که ما فکرش هم نمی کردیم به همین دلیل بهتر است همیشه پوششی را برای خود در نظر بگیریم.

به عنوان مثال، حوادثی که در طول سفر با تور کشتی کروز دبی ممکن است رخ دهند، بی شمارند. بیمه گذارها برای هر یک چاره ای اندیشیده اند تا شما را از تمام این مشکلات در امان نگه دارند. دقت داشته باشید مواردی که تحت پوشش بیمه ها می باشد با هم متفاوت اند و به همین جهت باید با توجه به آن چه مدنظر دارید اقدام به خرید بیمه کنید.

بیمه شما را از حوادث حفظ نیم کند اما هزینه های شما را به شدت کاهش می دهد. همان طور که می دانید کشورهای خارجی به خصوص کشورهای اروپایی هزینه های درمانی سنگینی را دارند و به همین جهت در صورت ایجاد کوچک‌ترین مشکلی شما نیاز به پوششی امن از نظر اقتصادی مانند بیمه می باشید.

از طرف دیگر زمانی که قصد سفر به کشورهای حوزه شینگن، آمریکا، کانادا و … را داشته باشید؛ یکی از مدارکی که باید به سفارت ارائه دهید، بیمه نامه مسافرتی است. شما باید بیمه مسافرتی خود را به سفارت ارائه دهید تا سفارت بررسی مدارک شما را آغاز کند و پاسخ خود را به شما ابلاغ کند.

از طرف دیگر بیمه ای از سوی سفارت قابل قبول است که از سوی کارگزاری معتبر باشد. بیمه باید تا سقف سی هزار یورو از هزینه های احتمالی شما را بپردازد. این هزینه ها و این که شامل چه مواردی هستند در ادامه خواهد آمد و می توانید به بررسی آن ها بپردازید.

موارد تحت پوشش بیمه مسافرتی چیست؟

مواردی که بیمه پوشش می دهد با توجه به کارگزار بیمه متفاوت است. هنگام عقد قرارداد و خرید بیمه باید موارد را بررسی کنید تا دچار مشکلی نشوید. دقت داشته باشید که در صورتی صحت هر یک از موارد به بیمه گذار ثابت نشود نمی توانید هزینه را از بیمه گذار دریافت کنید.

روند کار این چنین است که به عنوان مثال اگر شخصی در سفر دچار بیماری شود، این بیماری می تواند یک سرماخوردگی ساده و یا انجام امور دندانپزشکی باشد؛ در این صورت باید هزینه را کامل بپردازد و پس از بازگشت به ایران با ارائه مدارک خود به سفارت بخشی یا تمام هزینه را از سفارت دریافت کند.

یکی ار مواردی که تحت پوشش بیمه است بیماری های اتفاقی مانند درد دندان، سرماخوردگی و … است. دقت داشته باشید که کلیه مدارک خود را باید به طور کامل ارائه دهید. از دیگر موارد پوششی سرقت است. در صورتی که سرقت رخ دهد بیمه با توجه به مدارک و بررسی صحت داستان هزینه را به شما پرداخت می کند.

مورد دیگر فوت است. اگر شخص فوت کند، بیمه شخص را به ایران باز می گرداند و کلیه هزینه ها را نیز می پردازد. موارد دیگری هم وجود دارد که یکی از آن ها تأخیر در پرواز است. اگر این تأخیر بیش از دوازده ساعت شود، هزینه به مسافر پرداخت می شود.

بیمه نامه مسافرتی

چگونه بیمه نامه مسافرتی بگیریم؟

برای اخذ بیمه نامه مسافرتی ابتدا باید تاریخ سفر خود را مشخص کنید. پس از این که تاریخ را مشخص کردید می توانید به اندازه تعداد روزهایی که در این کشور قصد اقامت دارید، بیمه مسافرتی دریافت کنید. اگر قصد اقامت ده روزه داشته باشید می توانید بیمه دو هفته ای برای خود رزرو کنید.

دقت داشته باشید که برگه بیمه را باید همراه با مدارک خود در وقت سفارت به سفارت ارائه دهید. پس از این که ویزای شما صادر شد می توانید برای اخذ بیمه نامه اقدام نمایید. این بیمه نامه قابلیت کنسلی نیز دارد. برای این کار می توانید دفاتر گردشگری و یا بیمه گزارها ارتباط برقرار کنید.

درباره ی admin

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *